Back

Ризики неконтрольованого екранного часу

  • Погіршення уваги.

Технології дуже швидко розвиваються та вимагають миттєвої реакції, що впливає на тривалість уваги у дітей молодшого віку та підлітків.

  • Ризик виникнення депресії.

Підлітки та діти, які проводять багато часу онлайн, частіше повідомляють про проблеми психічного здоров’я.

  • Ожиріння.

Діти, які проводять більше часу з девайсами, відповідно менше проводять час активно. У них розвиваються технологічні звички, які не передбачають фізичної активності. Це може призвести до підвищення рівня ожиріння у таких користувачів.

  • Проблеми соціальної взаємодії.

Багато хто з користувачів вважає, що краще спілкуватися в соціальних мережах, а не говорити особисто з людиною. Навіть, коли діти проводять час разом, вони можуть більше часу проводити з телефоном, ніж у комунікації чи грі одне з одним

  • Проблеми з поведінкою.

Діти молодшого шкільного віку, які проводять з гаджетами більше, ніж дві години на день, схильні до соціальних проблем та проблем з увагою.

  • Насильство.

Діти схильні повторювати те, що вони бачать на екрані телевізора чи в гаджеті, а зараз все більше контенту зображує саме сцени насильства. Також, це може стати причиною того, що дитина буде вирішувати складні ситуації за допомогою насильницьких дій.

  • Персонажі на телебаченні та у відеоіграх часто зображують ризиковану поведінку, наприклад, куріння та алкоголізм, а також підсилюють гендерно-рольові та расові стереотипи. 

Саме тому, щоб наші діти розвивались гармонійно та мали як соціальні навички, так і технологічні вміння, важливо говорити з ними про контроль часу онлайн.

Текст наданий сайтом stop-sexting.in.ua

Leave A Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *