Back

#10 днів здоров’я

Бути здоровим – це просто. Потрібно лише дотримуватися певних правил.

  1. Фізична активність. А чи знали ви, що 10 хвилин руху щодня продовжують життя на 2 роки. Зменшення рухової активності атрофує м’язи, вимиває кальцій із кісток, знижує опірність організму, сприяє атеросклерозу, і може навіть призвести до інсульту чи інфаркту. Зробіть перший крок – ходіть. Мінімум 30 хв щодня у швидкому темпі. А ще краще приділяйте 15-20 хв на зарядку, щоб тримати ваші м’язи в тонусі.
  2. Здорове харчування. Всі водії чудово знають, наскільки важливо заливати в автомобіль якісний бензин. Так і з людським організмом. Якщо хочемо довго «бути на ходу» і не «ламатися» – варто їсти максимально корисну їжу, яка лікує, а не калічить. А молодому зростаючому дитячому організму ще й потрібно багато енергії. Не можна нехтувати сніданком, адже це заряд бадьорості та сил необхідних для навчання. А чіпси чи сухарики з солодким напоєм краще змінити на яблуко і жменьку горіхів. Користі і сил буде набагато більше.
  3. Вода. Достатнє вживання води щодня допомагає подолати хронічну втому, стрес, покращує роботу мозку та всього організму.Дітям радять споживати воду впродовж всього дня і особливо під час активних ігор чи занять спортом. Кількість води, яку має споживати дитина протягом дня, залежить від багатьох факторів: статі, віку, рівню фізичної активності, температури повітря, погодних умов та клімату. Діти від 1-4 років – від 2-4 склянок; діти 4-8 років – 5 склянок; діти 9 -13 років – 7-8 склянок; 14 і більше років – від 8 до 11 склянок. Денну норму води дитина може отримати не тільки споживаючи воду, але і з харчових продуктів: овочів, фруктів, супів тощо.
  4. Духовна їжа. Подбавши про ситість свого шлунку, не забудьте про те, що ваш мозок теж хоче їсти. А найкраща їжа для нього – це книги. Щоб міцно і спокійно спати, змініть свою звичку гортати стрічку телефону і прочитайте декілька сторінок улюбленої книги. А ще подякуйте в молитві Богу за те, що ви маєте: за їжу, за своє тепле ліжечко, за батьків та друзів.

Найпростіше і найскладніше – це взяти відповідальність за своє здоров’я. Але якими б ми зайнятими не були, пам’ятаймо, що у кожного з нас – лише одне серце та одне життя, і як ми його проживемо, великою мірою залежить від нас. Здоровими зробити себе можемо тільки ми. А нагородою буде щасливе довголіття. Ну що, стартуємо?